شعله عشق

روزی شیوانا پیر معرفت یکی از شاگردانش را دید که زانوی غم بغل گرفته و گوشه ای غمگین نشسته است. شیوانا نزد او ر و جویای حالش شد. شاگرد لب به سخن گشود و ازبی وفایی یار صحبت کرد و اینکه دختر مورد علاقه اش به او جواب منفی داده و پیشنهاد ازدواج دیگری را پذیرفته است. شاگرد گفت که سالهای متمادی عشق دختر را در قلب خود حفظ کرده بود و با رفتن دختر به خانه مرد دیگر او احساس می کند باید برای همیشه با عشقش خداحافظی کند. شیوانا با تبسم گفت:" اما عشق تو به دخترک چه ربطی به او دارد؟" شاگردباحیرت گفت:" ولی اگر او نبود این عشق و شور و هیجان هم در وجود من نبود!!." شیوانا با لبخند گفت:" چه کسی چنین گفته است. تو اهل دل و عشق ورزیدن هستی و به همین دلیل آتش عشق و شوریدگی دل تو را هدف قرار داده است. این ربطی به دخترک ندارد. هر کس دیگر هم جای دختر بود، تواین آتش عشق  را به سمت او می فرستادی. بگذار دخترک برود! این عشق رابه سوی دختر دیگری بفرست. مهم این است که شعله این عشق را در دلت خاموش نکنی. معشوق فرقی نمی کند چه کسی باشد! دخترک اگر رفت با رفتنش پیغام داد که لیاقت این آتش ارزشمند را ندارد. چه بهتر! بگذار او برود تا صاحب واقعی این شور و هیجان فرصت جلوه گری و ظهور یابد!

/ 6 نظر / 18 بازدید
یک دکتر

در حالی که دوره پزشکی عمومی و خدمات تخصصی در برخی رشته ها علی رغم جذب برترین استعدادهای کشوری بعلت سیاستهای غلط وزارت بهداشت سیستم شکست خورده ای است،آخرین ضربه به نظام سلامت و پزشکی کشور با تصویب دکترای حرفه ای فیزیوتراپی نواخته شد. این افراد که با تصویب کوریکولوم پس از 4 سال لیسانس و 2 سال تکمیلی" متخصص" شده می توانند در رشته های نورولوژی، ارتوپدی، روماتولوژی، طب فیزیکی و طب ورزش و حتی قلب و ریه بیمار ویزیت کرده به ارزيابي و... بپردازند. ، شناسايي ، پيشگيري و درمان در حالی که در حال حاضر دوره های فوق لیسانس و دکتری رشته فیزیوتراپی موجود می باشد. عقده پزشک شدن و آویزان کردن گوشی بر دل این افراد که با رتبه های آنچنانی وارد مقطع کارشناسی می شود سنگینی می کند. بجاست با مطالعه کوریکولوم رشته مذکور و اطلاع رسانی به همکاران جلو این ننگ را بگیریم یا به فکر شغل و عنوان آبرومندی باشیم.

جلال

سلام دوست عزیز خیلی زیبا بود............ این مطلب نشان می دهد که گاهی انسان ها ابزار های وجودی خودشان را فراموش می کنند................ موفق باشید[گل]

علی

ایلیا «میم» به وضوح به عنوان بزرگترین معلم علوم باطنی و مفسر بزرگ الاهیسم در این عصر محسوب می شود

نظافت منزل

مرسی لذت بردم. منتظر مطالب بیشتر از شما هستم.